¤¤¤  لحظات خوبی برای شما آرزومندیم  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به یاد داشته باش
فقط در در صفحه اصلی تالار میتوانید از ورود سریع استفاده کنید
درخواست عضویت   ورود ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
 موضوع پست: ورزش رزمی کاراته
پستارسال شده در: چهارشنبه 10 مهر 1392, 1:48 pm 

مورچه تازه وارد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: سه شنبه 5 شهریور 1392, 11:40 pm

پست ها : 9

محل سکونت: تهران

تشکر کرده: 20 بار
تشکر شده: 8 بار
کاراته
کاراته (به ژاپنی: 空手)‏ نوعی هنر رزمی متعلق به جزایر ریوکیو است، جایی‌که امروز در اوکیناوا در ژاپن قرار دارد. این رشته از ترکیب روش‌های جنگی بومی این منطقه معروف به ته (معنی تحت‌اللفظی: دست) و هنرهای رزمی چینی که در ژاپن به کنپو معروف است، پدید آمده‌است.کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز مانند دست چاقویی تشکیل می‌شود. در برخی سبک‌ها فنون گلاویزی، قفل مفصل، مهاری، پرتابی و ضربه به نقاط حساس نیز آموزش داده می‌شود. هنرجویان این رشته کاراته‌کا نامیده می‌شوند.
تکامل کاراته تا سدهٔ نوزدهم در جزایر ریوکیو پیش از آن که به قلمرو ژاپن ملحق شود، اتفاق افتاد. در اوایل سدهٔ بیستم در پی دورانی از تبادلات فرهنگی بین ریوکیو و ژاپن به سرزمین اصلی ژاپن معرفی شد. در ۱۹۲۲ وزارت آموزش ژاپن گیچین فوناکوشی (بنیان‌گذار کاراته مدرن) را برای نمایش کاراته به توکیو دعوت کرد. در ۱۹۲۴ دانشگاه کیو نخستین باشگاه دانشگاهی کاراته را تأسیس کرد و تا سال ۱۹۳۲ در تمام دانشگاه‌های اصلی ژاپن باشگاه‌های کاراته بر پا شده بود. در این دوران که نظامی‌گرایی ژاپنی اوج گرفته بود، نام این رشته از واژه‌ای با معنی تحت‌اللفظی «دست چینی» به واژه‌ای هم‌نوا با معنی «دست خالی» تغییر کرد. البته هر دو کلمه کاراته تلفظ می‌شوند. این تغییر نشان‌گر اشتیاق ژاپنی‌ها به معرفی این رشته به عنوان یک هنر رزمی ژاپنی بود. پس از جنگ جهانی دوم اوکیناوا یک قرارگاه نظامی مهم ایالات متحده آمریکا شد و تمرین کاراته در میان نظامیان ساکن این جزیره محبوبیت یافت.
فیلم‌های سینمایی رزمی دههٔ ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ کمک زیادی به افزایش محبوبیت کاراته کردند و به گشایش باشگاه‌های کاراته در بسیاری از نقاط دنیا منجر شدند. شیگارو اگامی مدرس ارشد شوتوکان دوجو معتقد است «اکثر هنرجویان کاراته در کشورهای دیگر کاراته را فقط برای تکنیک‌های مبارزه‌ای آن دنبال می‌کنند...فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، کاراته را به مثابهٔ روشی جادویی برای جنگیدن معرفی می‌کنند که قادر به کشتن یا مجروح کردن حریف در یک چشم بر هم زدن است...رسانه‌های جمعی یک هنر ساختگی را معرفی می‌کنند که بسیار دور از واقعیت است.» شوشین ناگامینه نیز معتقد است «کاراته را می‌توان یک نبرد درونی یا ماراتونی توصیف کرد که تمام عمر طول می‌کشد و موفقیت در آن تنها از مسیر خویشتن‌داری، تمرین سخت و ابتکارات خلاقانه میسر است.
برای بسیاری از هنرجویان، کاراته یک تمرین عمیق فلسفی است. کاراته-دو به آموزش اصول اخلاقی می‌پردازد و می‌تواند جنبهٔ معنوی برای پیروان آن داشته باشد. امروزه کاراته برای کمال شخصی، دفاع شخصی، و به عنوان یک ورزش آموخته می‌شود. کاراته در برنامه بازی‌های جهانی، و بازی‌های آسیایی قرار دارد. این رشته از سوی کمیته بین‌المللی المپیک هم به رسمیت شناخته شده اما تاکنون نتوانسته است وارد برنامه بازی‌های المپیک شود. در سال ۲۰۰۵ این رشته تا آستانه ورود به المپیک ۲۰۱۲ لندن پیش رفت اما در جریان رأی‌گیری کمیته بین‌المللی المپیک نتوانست اکثریت دوسوم آراء برای ورود به المپیک را کسب کند.«وب ژاپن» وب‌گاه متعلق به وزارت خارجه ژاپن تعداد هنرجویان کاراته در سراسر جهان را حدود ۵۰ میلیون نفر برآورد کرده‌است
تاریخچه
کاراته دارای قدمتی پنج هزار ساله‌است و یکی از استادان اولیه و مبتکران این فن بودیدهاراما است که حدود ۵۲۵ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیسته‌است. وی که از پیشوایان مذهبی بودایی بود، به تنهایی از هند به راه افتاد و پس از راهپیمایی چند هزار کیلومتری خود و با پشت سر گذاشتن موانع طبیعی بسیار مشکل موجود در آن زمان به چین رسید و در ایالت هون نان و معبد شائولین اقامت گزید. تعالیم بودیدهاراما شامل تمرینات شدید انضباطی و رعایت پرهیزکاری بود. وی ۹ سال رنج و ریاضت همراه با تفکر و برای این که شاگردانش نیز بتوانند در مقابل ساعت‌های طولانی تفکر و اندیشه تاب مقاومت بیاورند و نیز با زورگویانی که تعالیم مذهبی و مردان دین را سد راه خود می‌دیدند به مبارزه و مقابله برخیزند ۱۸ حرکت تمرینی را ابداع نمود که در حقیقت زیر بنای حرکات کاراته امروزی است.
کاراته امروزی شکل تکامل یافته‌ای از کمپوی چینی (بوکس چینی) می‌باشد که در ابتدا اوکیناواته نامیده میشد. از هنگامی که حکومت‌های استبدادی در چین سلسله کینک ۱۶۴۴ سلسله ساتسوما در اوکیناوا به منظور جلو گیری از ورزیده شدن مخالفان و نیز تحت کنترل در آوردن مردم قانون منع استفاده از شمشیر را به مورد اجرا گذاشتند و به جمع آوری سلاح‌های رزمی اقدام نمودند مردم به سوی آموزش هنر مبارزه با دست خالی روی آوردند که همین امر باعث شکوفایی هرچه بیشتر کاراته شد.
در سال ۱۹۲۱ یکی از بزرگ‌ترین استادان کاراته جزیره اوکیناوا گیچین فونا کوشی ۱۸۶۸-۱۹۵۷ توانست با قدرت و ظرافت تمام کاراته را به ژاپن معرفی نماید و برخی دیگر از هنر جویان که تحت تعلیم بزرگ‌ترین استادان اوکیناوا قرار گرفته بودند، تکنیک‌های سنتی را با یکدیگر ترکیب نموده و سبک‌های متعددی از کاراته را به وجود آوردند.
سال ۱۳۴۲ سال ورود کاراته به ایران توسط هرمز میربابایی و محمدعلی صنعتکاران و فرهاد وارسته می‌باشد.
در حال حاضر، سبکهای مختلف کاراته، بالغ بر صدها سبک می‌شود که در واقع، بازگشت همه آنها به چهار سبک اصلی و مادر از سبک‌های اصلی و کنترلی و یک سبک نیمه کنترلی می‌باشد.
سبک‌های کاراته
بطور کلی سبک‌های کاراته به سه دسته تقسیم می‌شود:
سبک‌های کنترلی
سبک‌های غیر کنترلی
سبک‌های رینگی
برخی از سبک‌های مهم در کاراته (چهار سبک اصلی یا سبک‌های مادر):
شوتوکان، که توسط استاد فقید فوناکوشی که او را به عنوان پایه گذار کاراته امروزی می‌شناسند پایه‌گذاری شده‌است.
شیتوریو، (سیستم ناهاته، سیستم شوری‌ته) این سبک توسط کنوامابونی ایجاد شد.
وادوریو،
گوجوریو
سبک‌های کنترلی
شوتوکان، (بنیان گذار: گیچین فونا کوشی) در این متد توجه خاصی به نیرو و سرعت ورود آن و مرکز ثقل نیرو می‌شود.
شیتوریو، (بنیان گذار: کنوا مابونی) شیتوریو متشکل از دو سیستم ناهاته و شوری ته در کاراته می‌باشد.
گوجوریو، (بنیان گذار: چوجون میاگی) گوجوریو روش سفت و نرم، که در اوکیناوا شکل گرفت و و متعلق به سیستم ناهاته در کاراته می‌باشد.
وادوریو، (بنیان گذار: اوتسوکا هیرونوری) وادوریو یعنی: راه صلح، روش صلح، روش صلح جویانه.
سبک‌های غیر کنترلی
کیوکوشین، (بنیان گذار: ماسوتاتسو اویاما) کیوکوشین‌کای، از عناصر مختلفی که نشات گرفته از تجریبات اویاما وسبک‌های دیگر است، به وجود آمد.
گوجوریو: در گوجوریو هر دو گونهٔ مبارزات کنترلی و غیرکنترلی وجود دارد.
انشین
سبک‌هایی با بنیانگذار ایرانی:
کان ذن ریو
جو کای بو کاراته، ترکیبی از جودو، کاراته، بوکس
عدد ۱۰۸ اهمیت افسانه‌ای در ادیان هندی دارد. این عدد جایگاه خود را به عنوان یک نماد در کاراته، به ویژه در گوجوریو حفظ کرده‌است. کاتای نهای گوجوریو با نام سوپارین‌پی، به ۱۰۸ ترجمه می‌شود. سوپارین‌پی تلفظ چینی عدد ۱۰۸ است. تلفظ ژاپنی عدد ۵۴ (که نصف عدد ۱۰۸ است) یعنی گوجوشی نیز در کاتای گوجوشی‌هو وجود دارد. برخی از کاتاهای دیگر گوجوریو با نام سان‌سرو (به معنی ۳۶) و سی‌پای (به معنی ۱۸) هم فاکتورهایی از عدد ۱۰۸ هستند. از نمادهای بودایی دیگر در کاراته می‌توان خود اصطلاح کاراته را نام برد. واژه کارا که در ابتدای کاراته می‌آید را می‌توان با تلفظ کو نیز خواند که به معنای Śūnyatā است که همان مفهوم خلأ یا تهی‌بودن در بودیسم است. نحوه قرارگیری دست‌ها در ابتدای کاتا یادآور ذاذن است و رسم خم‌شدن و احترام در ابتدا و انتهای کاتا و هنگام وارد شدن و خارج شدن از دوجو همانند احترام در معابد بودایی است.
نشان کیوکوشین کایکان
نام :کیوکوشین کاراته
Kyokushin kaikan
極真会館
تاریخ تاسیس:۱۹۶۴ میلادی
کشور مبدا: ژاپن
بنیان‌گذار: ماسوتاتسو اویاما (چوی یونگ-ای)
کاراته غیرکنترلی؛ در مبارزات، ضربه پا به سر مجاز است اما ضربه دست به سر وجود ندارد.
هنرهای رزمی پدر بخش‌های زیادی را از گوجوریو گرفته‌است؛ از شوتوکان و دایتوریو آیکی‌جوتسو نیز بهره برده‌است
ورودی هنبو در ژاپن
کیوکوشین یکی از سبک‌های کاراته غیرکنترلی است. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳) رزمی کار کره‌ای الاصل بنیان نهاده شد
این رشته از عناصر مختلفی نشأت گرفته که شامل تجریبات اویاما و تکنیک‌های دیگر سبک‌های کاراته بوجود آمده‌است. کیوکوشین از سه لغت کیوکو (بالاترین، نهایت)، شین (حقیقت، روح) و کای (گروه، انجمن) ترکیب شده‌است. این رشته در ابتدا اویاماریو و اویاما کاراته جوجیتسو نیز نامیده می‌شد. تاکید این سبک روی مبارزه واقعی از راه نزدیک است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات بطور متوالی استفاده می‌شود.
این سبک تأکید زیادی بر روی تمرینات تنفسی و استقامتی دارد. از این‌رو هنرجوی کیوکوشین بعد از سال ها تمرینات مکرر دارای اندامی ورزیده می‌گردد. در سبک کیوکوشین تکیه اصلی بر حفظ سلامتی توام جسمی و روحی است، و در مبارزات کیوکوشین و اساسا در فلسفه آن پیروزی به هر قیمتی بر حریف مقابل معنایی ندارد. در فلسفه متعالی کیوکوشین هدف غائی تناوری جسم برای رسیدن به مکارم عالیه اخلاقی است و به هیچ روی خشونت در سبک کیوکوشین جایگاهی ندارد چرا که اساسا خشونت و کیوکوشن در تقابلند نه در تعامل. کیو کوشین نه تنها خشن نیست بلکه سعی در پرورش روحیه لطافت، افتادگی، و بزرگ ‌منشی را در هنرجو دارد.
دوجوی مرکزی این سبک (همانند دیگر رشته‌های ورزشی ژاپن) هونبو نام دارد و در سال ۱۹۶۱ توسط اویاما در توکیو بنیان نهاده شد. بعد از فوت اویاما افراد زیادی مدعی رهبری سازمان فدراسیون شدند.
سوگندنامه کیوکوشین
ما جسم و دل خود را پرورش می‌دهیم تا روحی استوار و نامتزلزل داشته باشیم.
راه راستین مبارزه را می‌پیمائیم تا همواره حواس و روح خود را آماده نگه داریم.
با قدرتی راستین می‌کوشیم تا روح فروتنی را در خود بوجود آوریم .
ما نهایت فروتنی را رعایت خواهیم کرد.
و به درجات بالا تر از خود احترام می‌گذاریم.
ما از خشونت می‌پرهیزیم.
و همواره به یاد پروردگار توانائیم. ما هر گز موهبت انسان بودن را فراموش نخواهیم کرد
همواره به عقل و قدرت می اندیشیم و خواست های دیگر را از خود می رانیم
تا جان در بدن داریم ضوابط مربوط به کیوکوشین كاراته را رعایت خواهیم کرد و می‌کوشیم تا به راه و هدف واقعی دست یابیم. اوس
کمربندها
در کیوکوشین کاراته مراتب و رنگ کمربندهای دارای فلسفه خاصی است که به ترتیب پس از کمربند سفید عبارت است از:
نارنجی: آغاز طلوع خورشید کیوکوشین کاراته
آبی: ورزشکار احساس می‌کند که در آسمان است و احساس غرور خاصی دارد
زرد: شروع تابش آفتاب کیوکوشین کاراته به روح و جسم کاراته کا
سبز: آغاز رویش و جوانه زدن
قهوه‌ای: در این مرحله ورزشکار سر به زیرتر و خاکی تر از قبل شده
مشکی: آغاز تاریکی و اینکه ورزشکار متوجه می شود چیز زیادی از کاراته نمی‌داند و در ابتدای راه است.برای این پست از helena تشکر شده است : 5 ebihoseinihesampariaمورچه ی کابلیهستی
  امتیاز: 21.74%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: جمعه 12 مهر 1392, 2:04 pm 

مورچه حرفه ای

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: شنبه 26 مرداد 1392, 2:34 pm

پست ها : 462

محل سکونت: تهران

تشکر کرده: 72 بار
تشکر شده: 218 بار
مطلب مربوط به کاتا رو که گذاشتی خیلی باحال بود مبارزه با دشمن فرضی

_________________
تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: پنج شنبه 16 آبان 1392, 7:47 pm 

مورچه نیمه فعال

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: پنج شنبه 16 آبان 1392, 6:45 pm

پست ها : 112

محل سکونت: نجف آباد - اصفهان

تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 111 بار
من باشگاه کاراته میرم
کمربندم قهوه ایه چند وقت دیگه مشکی میشه اگه اطلاعاتی در مورد کاراته داشتم حتما میذارم تو این تاپیک تا همه بهره مند شن.

_________________
ببندم شال و میپوشم قدک را
بنازم گردش چرخ و فلک را
بگردم اب دریاها سراسر
بشویم هر دو دست بی نمک رابرای این پست از paria تشکر شده است : 2 ebihoseiniهستی
  امتیاز: 8.7%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: شنبه 23 آذر 1392, 10:51 am 

مورچه نیمه فعال

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: پنج شنبه 16 آبان 1392, 6:45 pm

پست ها : 112

محل سکونت: نجف آباد - اصفهان

تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 111 بار
من همین چند وقت پیش کمربند مشکیمو گرفتم
باید اینقدر ادامه بدم که به دان 10 برسم خدا رحم کنه البته سنسی مون ( تو ورزش کاراته به مربی میگن سنسی ) میگه تو ایران از دان هفت به بالا نداریم ولی من میخوام زورکی به دان 10 برسم :نیشخند1:

_________________
ببندم شال و میپوشم قدک را
بنازم گردش چرخ و فلک را
بگردم اب دریاها سراسر
بشویم هر دو دست بی نمک رابرای این پست از paria تشکر شده است : هستی
  امتیاز: 4.35%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: دوشنبه 9 دی 1392, 6:18 pm 

مورچه نیمه فعال

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 27 آذر 1392, 2:03 pm

پست ها : 82

محل سکونت: تهران

تشکر کرده: 91 بار
تشکر شده: 65 بار
مرسی هلنا جون
من ورزشکار نیستم ولی مطلبتو خوندم
جالب بود

_________________
آنقدر مرا از رفتنت نترسان!!!
قرار نیست برای همیشه باهم بمانیم
روزی همه رفتنی اند.
ماندن به پای کسی لیاقت می خواهد نه بهانه!
حالا بلند می گویم:
"رفتی؟به درک!لیاقت مرا نداشتی!"

تصويربرای این پست از هستی تشکر شده است : سیدمحمد
  امتیاز: 4.35%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 3:58 pm 

مورچه تازه وارد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 3:42 pm

پست ها : 41

محل سکونت: تهران -خزانه

تشکر کرده: 22 بار
تشکر شده: 46 بار
وا خدا اینجی کاراته کارم استه خدا چپ کنهبرای این پست از رویا حسینی تشکر شده است : هستی
  امتیاز: 4.35%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: جمعه 25 بهمن 1392, 4:43 pm 

مورچه تازه وارد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: شنبه 12 بهمن 1392, 9:39 pm

پست ها : 46

محل سکونت: Санкт-Петербург

تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 61 بار
چرا چپ بوبره راست بیاره!کاراته جالبه

_________________
اگر همزمان عاشق دونفر شدي دومي را انتخاب کن چونکه اگه واقعا عاشق اولي بودي هرگز گرفتار عشق دومي نميشدي!(جاني دپ)


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: چهارشنبه 14 اسفند 1392, 7:49 pm 

مورچه تازه وارد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 3:42 pm

پست ها : 41

محل سکونت: تهران -خزانه

تشکر کرده: 22 بار
تشکر شده: 46 بار
د نظرمه باید چب بره ووووووییییی دختر و ایکارا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ههههههه


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: جمعه 1 اسفند 1393, 6:37 pm 

مورچه نیمه فعال

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: پنج شنبه 16 آبان 1392, 6:45 pm

پست ها : 112

محل سکونت: نجف آباد - اصفهان

تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 111 بار
تو کاراته به شاگرد ارشد سمپای میگن که اگه سنسی(مربی) نبود باید به سمپای ادای احترام کنیم

_________________
ببندم شال و میپوشم قدک را
بنازم گردش چرخ و فلک را
بگردم اب دریاها سراسر
بشویم هر دو دست بی نمک را


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: شنبه 6 خرداد 1396, 8:15 pm 

مورچه تازه وارد

No Avatar
offline


تاريخ عضويت: شنبه 6 خرداد 1396, 10:56 am

پست ها : 1

تشکر کرده: 0 بار
تشکر شده: 0 بار
با اس بهم سلام و ادای احترام میکنن کلن اس همش استفاده میشه

_________________
لیست قیمت مواد شیمیایی مرک آلمان مجله موفقیت


بالا
 مشخصات  
 
 
 
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي

اطلاعات

تعداد صفحات: صفحه 1 از 2

    

تعداد پست ها:  11 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
cron

کپی رایت

 
yukari

Powered by : phpBB | Style by: Meis@M & GOD send
Persian Translation : www.phpBB.Maghsad.com | New Zeland Shuttle