¤¤¤  لحظات خوبی برای شما آرزومندیم  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به یاد داشته باش
فقط در در صفحه اصلی تالار میتوانید از ورود سریع استفاده کنید
درخواست عضویت   ورود ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397, 3:43 pm 

مورچه تازه وارد

No Avatar
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397, 3:15 pm

پست ها : 12

تشکر کرده: 43 بار
تشکر شده: 1 باریکی از کاربردهای پیلطر هوا ، استفاده از پیلطر هوا برای موتور اتوموبیل است. این نوع پیلطر هوا از ورود ذرات و گرد و غبار به داخل سوخت اتومبیل جلوگیری می نماید. این امر موجب سوخت صحیح و کامل در خودرو می شود. بنابراین پیلطر هوا در اتومبیل بسیار مهم و موثر است و تاثیر مثبتی در کاهش مصرف سوخت در اتومبیل می شود. با توجه به ساختار پیلطر هوا، پس از مدتی استفاده، پیلطر هوا به دلیل جذب ذرات و گرد و غبار، مسدود خواهد شد. مسدود شدن پیلطر هوا موجب می شود تا سوخت اتومبیل ناقص بسوزد و در نتیجه مصرف سوخت بالا می رود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، نیاز به تعویض گاه به گاه پیلطر هوا وجود دارد.

پیلطر هوا به مانند تمام تجهیزات و وسایل دارای یک عمر مفید است. زمانی که عمر مفید پیلطر هوا به اتمام می رسد باید اقدام به تعویض آن نماییم. در برخی مواقع بسته به نوع پیلطر هوا می توان درصورت مسدود شدن پیلطر هوا ، آن را شست و شو داد و مجددا مورد استفاده قرار داد اما برخی از انواع پیلطر هوا مانند پیلطر هوا کاغذی فاقد قابلیت شست و سو هستند و در نتیجه در صورت مسدود شدن باید آنها را تعویض کرد.

زمان مناسب تعویض پیلطر هوا معمولا در هنگام خرید خودرو از طرف شرکت سازنده اعلام می شود اما به طور معمول لازم است بعد از طی مسافتی معادل 50 تا 100 کیلومتر، پیلطر هوا را تعویض کرد. البته زمان تعویض برای پیلطر هوا به عواملی نظیر شرایط آب و هوایی، میزان گرد و غبار موجود و آلودگی هوا بستگی دارد. در شرایط آلودگی بیشتر، عمرمفید پیلطر هوا به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. شرایط آب و هوایی مرطوب نیز موجب کاهش قابلیت پیلطر هوا خواهد شد. بنابراین در هنگام تعویض پیلطر هوا خودرو به این نکات توجه نمایید.


زمان مناسب برای تعویض پیلطر هوا بخش دوم :
پیلطر هوا در دستگاه ها و وسایل گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد زیادی دارد.بیشترین کاربرد پیلطر هوا در موتور خودرو است که اغلب افراد با آن آشنایی دارند و می دانند که پیلطر هوای خودرو باید مرتبا تعویض شود.اما برخی افراد از اهمیت این موضوع آگاهی کامل ندارند.پیلطر هوا مانند یک ماسک عمل می کند و ذرات گرد و غبار را به دام انداخته و از ورود ذرات به درون موتور خودرو جلوگیری می کند و موتور خودرو را تمیز نگه می دارد و به این ترتیب موجب عملکرد بهتر موتور خودرو می شود .علاوه بر آن پیلطر هوای باعث کاهش مصرف سوخت خودرو می شود.در موتور خودرو سیستم خود تمیز کننده ای وجود ندارد بنابراین لازم است از پیلطر هوا برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون موتور خودرو استفاده شود و این پیلطر هوا باید پس از مدتی تعویض شود.اگر موتور خودرو بدون پیلطر هوا کار کند در مدت زمان بسیار کم فضای درون موتور خودرو پر از گرد و غبار و آشغال می شود و مواد شیمیایی وارد فضای موتور می شود و به این ترتیب کارکرد موتور خودرو را دچار مشکل می کند و برای تمیز کردن آن هزینه زیادی باید پرداخت شود و علاوه بر آن این امر راندمان موتور را کاهش می دهد.
بازه زمانی تعویض پیلطر هوای خودرو به عواملی مانند اینکه خودرو در چه محیط هایی کار کرده است و چند کیلومتر کار کرده است و در چه محیط هایی پارک بوده است بستگی دارد بنابراین زمان تعویض پیلطر هوا در خودرو با توجه به این شرایط متفاوت است و حداقل هر یک سال باید پیلطر هوای خودرو تعویض شود تا به بیشترین عملکرد و بیشترین کارکرد خودرو دست یافت.پیلطر هوای خودروهایی که در مناطق پر گرد و خاک کار می کنند باید سریع تر تعویض شوند.و به طور کلی هر چند ماه یک بار باید پیلطر هوای خودرو چک شود و در صورت نیاز تعویض شود.
چک کردن پیلطر هوای خودرو بسیار راحت است و در اغلب خودرو ها با دست قابل باز کردن و چک کردن است و در خودروهای کمی دستیابی و چک کردن پیلطر هوا نیاز به آچار دارد.برای چک کردن پیلطر هوای خودرو ابتدا درپوش پیلطر هوا باید باز شود و سپس پیلطر هوا از محفظه خود خارج می شود،پس از اینکه پیلطر هوا را از محفظه خود بیرون آوردیم آن را در مقابل یک منبع نور قرار می دهیم و اگر پیلطر هوا اجازه عبور مقداری نور از خود را بدهد هنوز می تواند کار کند و نیاز به تعویض ندارد اما در صورتی که پیلطر هوا تیره و مات باشد نشان دهنده کثیف بودن پیلطر هوا است و باید تعویض شود.به طور کلی تعویض پیلطر هوای خودرو کار دشواری نیست و در چند مرحله با باز کردن درب محفظه پیلطر هوا و خارج کردن پیلطر هوای قدیمی و جایگزین کردن پیلطر هوای جدید و در نهایت بستن درب محفظه پیلطر هوا به راحتی می توان پیلطر هوا را تعویض کرد.
برخی از پیلطر های هوا مادام العمر هستند و نیاز به تعویض ندارند و پس از چند ماه با انجام همین مراحل می توان پیلطر هوا را بیرون آورد و تمیز کرد و مجددا در جای خود قرار داد.برای تمیز کردن پیلطر هوا ابتدا گرد و غبار جمع شده روی [color=#000000]پیلطر هوا
را تمیز می کنیم،از مواد شوینده و تمیز کننده استفاده می کنیم،پیلطر هوا را شسته و آبکشی می کنیم،پیلطر هوا را خشک کرده و روغنکاری می کنیم و سپس در جای خود قرار می دهیم.
تعویض پیلطر هوای خودرو یکی از بهترین راه ها برای کاهش مصرف سوخت خودرو و عملکرد بهتر موتور خودرو است.[/color]منبع:پیلطر هوا


بالا
 مشخصات  
 
 
 
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

اطلاعات

تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  1 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
cron

کپی رایت

 
yukari

Powered by : phpBB | Style by: Meis@M & GOD send
Persian Translation : www.phpBB.Maghsad.com | New Zeland Shuttle