¤¤¤  لحظات خوبی برای شما آرزومندیم  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به یاد داشته باش
فقط در در صفحه اصلی تالار میتوانید از ورود سریع استفاده کنید
درخواست عضویت   ورود ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 7 پست ] 
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
 موضوع پست: هنر افغانستان
پستارسال شده در: دوشنبه 20 شهریور 1391, 11:47 am 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: دوشنبه 7 آذر 1390, 12:30 pm

پست ها : 2819

محل سکونت: قم- در قرمزه

تشکر کرده: 2764 بار
تشکر شده: 2395 بار
کسب مقام نخست جایزه رویر آف وردس کنگره امریکا
جايزه رودخانه کلمات کنگره آمريکا River of Words Releases Library) of Congress) که ساله به استعدادهاي ناب جوان در عرصه شعر و نقاشي اهدا مي شود. امسال در عرصه نقاشي به نقاشي جوان افغانستاني رسيد.
تصوير

روح الله حسنی، یکی از هنرمندان کم سن وسال، ولی با انگیزه است که از سال 2007 میلادی بدین سو نقاشی را تمرین می کند. وی را می توان از جمله هنرمندانی دانست، که در ضمن تلاش براي هرچه زیبا و هنر مندانه ترسیم نمودن اثرهایش، دوست دارد، که اثرهایش پیامهای بزرگ نیز داشته باشند. نقاشی نمودن را عشق خودش و ترسیم نمودن آثار باستانی هزارستان را وظیفه اش می داند. اکثر از اثرهایش، نقشهای درست شده توسط، اسلاف خودش است، که در گذشته خلق شده اند. نقاشی از بامیان، تندیسهای بودا و چهرههای مردم خودش را از همه بیشتر میپسندد.
تا هنوز روح الله حسنی اثرهایش را در چهار نمایشی، که از طرف انجمن نقاشان غلغله برگزار شده، گذاشته است. و نیز امسال، دومین سالی است، که اثرهایش را در رقابت بینالمللی نقاشان سراسر جهان "ریور آف دی ورد" فرستاده است. وی از تشویق مردمش رضایت دارد. تشویق مردمش را بهترین انگیزه برای ادامه راهش میداند.
روح الله حسنی خودش را از نسل بزرگترین هنرمندان جهان میداند. به گفته وی گذشتگان ما تندیسهای عظیم بودای بامیان، شهر غلغله، شهر ضحاک و گنجینههای هنری بزرگ دیگر را در هزارستان و سراسر جهان پدید آوردند. اثرهای که توسط نیاکان ما پدید آمدهاند، اگرچه توسط دولتهای فاشیستی چندین بار به صورت دقیق و پلانشده تخریب گردیدند، ولی باآن هم همان مقدار اندک از آنها، که باقی مانده است، جهانیان را به تعظیم وا میدارد. همانگونه که نیاکان ما با هنر زندگی شانرا زیبا و در شکلگیری تمدن گذشته و امروزی سهم گرفتند، ما نیز چون از نسل آنهایم، باید راه آنها را ادامه دهیم. ما باید بدون آنکه در انتظار کسی بنشینیم، سرزمین خود را دوباره مثل گذشته به مرکز فرهنگ و تمدن جهان مبدل سازیم.

روح الله حسنی دوست دارد، که نقاشی هایش پیام خودباوری، انگیزهدهی و یاد آوری از دستآوردهای گذشتگان خودش را داشته باشد. وی میخواهد توسط نقاشیهایش، مردمش را به جهانیان بهحیث یک ملیت فرهنگدوست، خلاق، هنرمند و صلحدوست معرفی کند.

منبع:سیمرغ

_________________
تموم شهر خوابيدن من از فكر تو...برای این پست از patriot تشکر شده است : 6 Afghan StarHiddenmahtabmehdimohammadyour friend
  امتیاز: 26.09%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: دوشنبه 20 شهریور 1391, 2:59 pm 

تیم مدیریت

No Avatar
offline


تاريخ عضويت: شنبه 9 اردیبهشت 1391, 7:22 am

پست ها : 3007

محل سکونت: تهران

تشکر کرده: 4454 بار
تشکر شده: 3444 بار
واقعا هنرمند و با استعداد بوده

_________________
تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: سه شنبه 23 مهر 1392, 6:33 pm 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: دوشنبه 7 آذر 1390, 12:30 pm

پست ها : 2819

محل سکونت: قم- در قرمزه

تشکر کرده: 2764 بار
تشکر شده: 2395 بار
برگزاری نمایشگاه عکس 'افغانستان از نگاه عکاسان افغانستان_سویس
تصوير
این نمایشگاه توسط شبکه عکاسان افغان و به همکاری نهادهای اروپایی برگزار شده و آثار 19 عکاس افغان که 5 تن آنان زن هستند در معرض دید شهروندان سویسی قرار گرفته است.
این نمایشگاه در 4 اکتوبر ماه جاری میلادی برگزار شده و تا 24 نومبر ادامه دارد.
خانم حنیفه علیزاده که به نمایندگی از عکاسان افغانستان در این نمایشگاه حضور دارد می گوید که این نمایشگاه با استقبال گسترده ای روبرو شده است.
او گفت که در این نمایشگاه 150 اثر از عکاسان افغانستانی که عضو شبکه عکاسان افغانستان هستند به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه توسط شبکه عکاسان افغانستان و به همکاری شماری از نهادهای اروپایی برگزار شده و آثار 19 عکاس افغانستان که 5 تن آنان زن هستند در معرض دید شهروندان سویسی قرار گرفته است.
با این حال خانم حنیفه علیزاده در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس گفت که این نمایشگاه با عنوان افغانستان جدید از نگاه افغانستانی ها برای نشان دادن زوایای پنهان جامعه افغانستان به شهروندان جهان برگزار شده است.
او در سخنانی گفت که این نمایشگاه عکس به منظور معرفی افغانستان کنونی به جهانیان است و این که آنان می توانند از طریق این تصاویر مسایل افغانستان را تحلیل کنند، افغانستانی که در حال حرکت به سوی سالی سرنوشت ساز یعنی 2014 حرکت می کند، سالی که نیروهای خارجی افغانستان را ترک می کنند.

خانم علیزاده می گوید که این نمایشگاه با عنوان افغانستان جدید از نگاه افغانستانی ها برای نشان دادن زوایای پنهان جامعه افغانستان به مردم جهان برگزار شده است
او گفت: "ما با پیام ضد جنگ هر کدام از این عکس ها می خواهیم خاطره های جنگ و خشونت را از ذهن ها دور کنیم و به مردم جهان تصویری از یک افغانستان در حال گذار از بحران را نشان دهیم".
به گفته خانم علیزاده، برگزاری این نمایشگاه رابطه عکاسان افغانستان با نهادهای بین المللی را تامین می کند و همچنان دستاورد های یک دهه اخیر افغانستان به شکل تصویر به جهانیان نشان داده می شود.
گفته شده که از زمان برگزاری این نمایشگاه تا کنون صدها نفر از جمله افغانستانی های مقیم سویس از این نمایشگاه دیدن کرده اند.
قرار است عکس های این نمایشگاه به مدت بیش از یک ماه به نمایش گذاشته شود.
پیش از این نیز سویس میزبان برگزاری نمایشگاه عکس عکاسان افغانستانی بوده است.
سال گذشته مرکز فوتوژورنالیزم چشم سوم نمایشگاه بین المللی عکس افغانستان جدید از چشم افغانستانی ها را در شهر برن، پایتخت سویس برگزار کرد.

_________________
تموم شهر خوابيدن من از فكر تو...برای این پست از patriot تشکر شده است : 3 Hiddenmahtabmehdi
  امتیاز: 13.04%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: شنبه 18 آبان 1392, 5:06 pm 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: دوشنبه 7 آذر 1390, 12:30 pm

پست ها : 2819

محل سکونت: قم- در قرمزه

تشکر کرده: 2764 بار
تشکر شده: 2395 بار
نمایشگاه هنری در کابل

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

_________________
تموم شهر خوابيدن من از فكر تو...برای این پست از patriot تشکر شده است : 8 ebihoseiniHiddenmahtabmehdinice angelعلیفاطمهویولا
  امتیاز: 34.78%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: شنبه 16 آذر 1392, 12:05 pm 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: دوشنبه 7 آذر 1390, 12:30 pm

پست ها : 2819

محل سکونت: قم- در قرمزه

تشکر کرده: 2764 بار
تشکر شده: 2395 بار
استاد بیسد پدرتیاتر افغانستان درگذشت
تصوير

جسد استاد عبدالقیوم بیسد به روز جمعه با شرکت مقامات وزارت اطلاعات و فرهنگ، سینما گران و مسوولان تیاتر افغانستان در شهدای صالحین به خاک سپرده شد.
استاد عبدالقیوم بیسد که بنام سلطان ستیژ مشهور بود پس از دو ماه مریضی به اثر تکلیف گرده به سن هشتاد و شش سالگی جهان فانی را وداع گفت.
در مراسم به خاک سپاری عبدالقیوم بیسد در شهدای صالحین کابل در کنار برخی از مقامات وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، شماری از فرهنگیان، هنرمندان، سینماگران و اقارب وی نیز شرکت کرده و هر کدام در مورد شخصیت هنری وی سخنرانی کردند.
سید مصدق خلیل معاون فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ استاد بیسد را یکی از چهره های موفق و تکرار ناشدنی در عرصه هنر و تیاتر افغانستان خواند:
« استاد عبدالقیوم بیسد یکی از چهره های تکرار ناشدنی در عرصه هنر و فرهنگ افغانستان است، شخصیتِ که از جمله موسسین هنر تیاتر در افغانستان است و شخصیت که با توجه به ارایه های هنری اش، مردم افغانستان القاب بسیار را برای شان بخشیدن مثل سلطان ستیژ و پدر تیاتر و امثال این ها.»
عبدالقیوم بیسد یکی از چهره های سابقه دار در عرصه هنر تمیثل و تیاتر در افغانستان بود که با رو آوردن به هنر تمثیل در بیش از300 پارچه و نمایشنامه نقش بازی کرد.
( او پدرم نیست، سمبول قانونیت، مفتش گوگول، آدمک ها، شب شلاق، پلنگ در لباس ملنگ) از پارچه های بود که استاد بیسد در آن نقش بازی کرده و بیشتر مورد توجه و تحسین قرارگرفت.
به گفته مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ، استاد بیسد در زمان حیات اش به حیث معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ وقت، نماینده هنرمندان در مجلس سنا، نویسنده، کارگردان و استاد در دانشگاه کابل کار کرد.
تعداد از سینما گران افغانستانی کار نامه های استاد بیسد را موفق خوانده و می گویند، نمایشات را که وی در آن نقش بازی می کرد، دارای پیام های مثبت به مردم و جامعه بود.
موسی رادمنش یکی از سینما گران افغانستانی در مورد گفت:
« همیشه استاد از نویسنده ها، آثار را بروی ستیژ پیاده می کرد که بیشتر محتوایی بود یعنی اندیشه و تفکر با خود داشت.»
عبدالوحید بیسد یکی از پسران عبدالقیوم بیسد می گوید، پدرش خدمات زیادی را در بخش های مختلف انجام داد اما از سوی حکومت افغانستان توجهء لازم برای تداوی وی صورت نگرفت:
« در این اواخر متاسفانه وزیر صاحب اطلاعات و فرهنگ در خانه به دیدن شان آمد ولی اقدامات جدی در این عرصه نکردند.»
این در حالی است که پیش از این نیز شماری از هنرمندان و سینماگران از حکومت انتقاد کرده اند که بخاطر حل مشکلات شان توجهء لازم نکرده است.
استاد عبدالقیوم بیسد در سال 1306 هجری خورشیدی در یک خانواده روشن فکر در کابل به دنیا آمده تحصیلات اش را در لیسه استقلال به پایان رساند و در ایام جوانی وارد عرصه هنر تیاتر و تمیثل افغانستان گردید.

_________________
تموم شهر خوابيدن من از فكر تو...برای این پست از patriot تشکر شده است : 2 ebihoseiniHidden
  امتیاز: 8.7%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: چهارشنبه 7 اسفند 1392, 1:22 pm 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: جمعه 8 دی 1391, 10:43 pm

پست ها : 1179

محل سکونت: نجف اباد - اصفهان

تشکر کرده: 3057 بار
تشکر شده: 1622 بار
ششمین نمایشگاه گروهی عکاسان افغانستان


تصوير


فراخوان ششمین نمایشگاه عکاسان افغانستان در دیماه 92 از سوی دبیرخانه انجمن عکاسی نوآوران افغانستان بروی سایت انجمن به اطلاع عکاسان افغانستانی داخل و خارج ازکشور رسانده شد.
که با اتمام مهلت ارسال با همکاری و یاری عکاسان پانصد اثر در قالب پانزده مجموعه عکس و سیصد هشتاد عکس به دبیرخانه ارسال گردید.
انتخاب داوری آثار با حضور استاد محمد جعفری، استاد نوشین وفادارو اقای رضا حیدری شاه بیدک که توجه به نگاه عکاسانه خلاقیت و ذوق در برخورد با موضوع ، ویرایش مناسب و اگاهانه ارتباط بصری و تکنیک، عکاسی در چارچوپ قالب تعیین شده در فراخوان (مستند اجتماعی ) که مدنظر هیئت داوران بوده مورد بررسی قرار گرفت در نهایت 10 مجموعه عکس و 63 تک عکس برای نمایشگاه انتخاب گردید.
عکسهای منتخب در نمایشگاه با موضوع افغانستان کشور من ، دنیا خانه من
از 27 بهمن 1392 لغایت 3 اسفند در نگارخانه های استاد سلطانعلی مشهدی و استاد حسین ترمه چی واقع در مشهد بوستان کوهسنگی به نمایش در خواهد امد
اسامی عکاسان راه یافته به ششمین نمایشگاه گروهی عکاسان افغانستان:
احمدی طاهره ( یک مجموعه عکس- مشهد ایران) احمدی طاهره ( یک تک عکس – مشهد ایران) احمدی سکینه ( یک اثر-مشهد ایران ) احمدی طیبه (یک اثر – مشهد ایران) بوستانی شاه ولی ( یک اثر – مشهد ایران) بختیاری علی احمد( یک اثر – کابل افغانستان) چوپان ممتاز خان ( یک مجموعه عکس – جاکارتا اندونزی) جعفری علی( یک اثر- مشهد ایران) جلالی مجتبی ( یک اثر و یک مجموعه عکس- مشهد ایران) حسینی فاطمه ( 5 اثر و 1 مجموعه عکس- تهران ایران) حیدری عاطفه ( 1 اثر – مشهد ایران)
حیدری رحیمه ( 1اثر – مشهد ایران) حیدری مرتضی ( 1 مجموعه عکس- مشهد ایران) حیدری شاه بیدک رضا( 1مجموعه و 2 اثر مشهد ایران) رسولی طاهره ( 1مجموعه و 1اثر – مشهد ایران) رضایی طاهره ( 1اثر – مشهد ایران) سادات زهرا( 1اثر- مشهد ایران)
ادریسی سلیمان ( 7 اثر – کابل افغانستان) شفاهی کامران( 2اثر – بامیان افغانستان) شیدا محمد علی ( 3 اثر- بامیان افغانستان)
صادقی حسن( 1اثر- مشهد ایران) صادقی علی( 1اثر- مشهد ایران) صادقی محمد( 1 اثر – سالزبورگ اتریش) علوی الیاس ( 1اثر- استرالیا) علیزاده حبیبه سادات( 1مجموعه و 1 اثر- مشهد ایران) عظیمی لطیف(2اثر – بامیان افغانستان)علوی رقیه(2 اثر- سویس) کیا مصطفی(7 اثر – ایتالیا)
لایقی علی( 1مجموعه عکس – مشهد ایران)
محسنی هادی( 1 مجموعه و 5 اثر- تهران ایران) مدبر مهدی( 2اثر- دایکندی افغانستان) ناطقی محمد باقر( 1اثر- مشهد ایران)
یوسفی صوفیا( 3 اثر- کابل افغانستان) یوسفی کاظم(2اثر- هرات افغانستان)
دبیر انجمن ونمایشگاه در نهایت از تک تک عکاسان که در این فراخوان عکس ارسال نموده اندو هیئت داوران محترم که با صبر و دقت زیاد اثار منتخب را برگزیده اند کمال تشکر و سپاس را می نماید.

_________________
تصويربرای این پست از ebihoseini تشکر شده است : 2 MINA919patriot
  امتیاز: 8.7%
بالا
 مشخصات  
 
 
 
 موضوع پست: Re: هنر افغانستان
پستارسال شده در: سه شنبه 30 دی 1393, 10:28 am 

مورچه ارشد

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: دوشنبه 7 آذر 1390, 12:30 pm

پست ها : 2819

محل سکونت: قم- در قرمزه

تشکر کرده: 2764 بار
تشکر شده: 2395 بار
برگزاری نمایش عکس 'سیاه و سفید' در هرات

تصوير

مسئولان برگزاری این نمایشگاه هدف از این اقدام شان را رساندن پیام مردم به رهبران سیاسی کشور و بی توجهی آنان به وضعیت زندگی مردم عنوان کرده‎اند.
فیروز مشعوف، برگزار کننده این نمایشگاه به خبرگزاری بخدی گفت: "در این نمایشگاه ۱۰۳ قطعه عکس سیاه و سفید به نمایش گذاشته شده و در بیشتر این عکس‎ها اعتراضات مردم نسبت به طولانی شدن انتخابات، تاخیر در اعلام کابینه و افزایش بیکاری و فقر تمرکز شده است."
به گفته مشعوف، این عکس‎ها در جریان انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده که به گفته او، خوشبینی‌ها از وعده‎های سیاسیون، نامزدان ریاست جمهوری و چالش‎های ناشی از عدم توجه سیاسیون به وضعیت زندگی مردم در این عکس‎ها به تصویر کشیده شده است.
این عکاس خبری می‎گوید تا هنوز زندگی مردم افغانستان سیاه و سفید است و به باور او، با توجه به این که رهبران سیاسی به مردم وعده‎های زیادی داده‌اند، این قشر هنوز هم انتظار رنگی شدن روزگارشان را دارند.
در مراسم گشایش این نمایشگاه، سرپرست ولایت هرات و شماری از فعالان مدنی و خبرنگاران اشتراک داشتند.
بازدید کنندگان، راه اندازی این نمایشگاه را در انتقال مشکلات مردم به مسوولان و سیاسیون کشور موثر خواندند.
پیش از این نیز نمایشگاه‎های عکس مشابهی با پیام صلح، وضعیت زنان و وضعیت زندگی مردم از سوی نهاد های مختلف و خبرنگاران در هرات راه اندازی شده بود.

_________________
تموم شهر خوابيدن من از فكر تو...


بالا
 مشخصات  
 
 
 
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 7 پست ] 

اطلاعات

تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  7 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
cron

کپی رایت

 
yukari

Powered by : phpBB | Style by: Meis@M & GOD send
Persian Translation : www.phpBB.Maghsad.com | New Zeland Shuttle