¤¤¤  لحظات خوبی برای شما آرزومندیم  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به یاد داشته باش
فقط در در صفحه اصلی تالار میتوانید از ورود سریع استفاده کنید
درخواست عضویت   ورود ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 386 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:17 pm 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
رییس جمهوری یازده سفیر و شانزده فرمانده پولیس را از وظیفه برکنار کرد

یک منبع در معاونت دوم ریاست جمهوری به خبرگزاری بخدی گفت که سفیران برکنار شده به دلیل کهولت سن دیگر نمی توانند به وظیفه برگردند و به جای انها افراد تحصیل کرده جوانتر معرفی خواهند شد.
به گفته منبع پس از این هر سفیر به مدت سه سال انجام وظیفه می کند در حالیکه به گفته او سفیران برکنار شده سال ها در این سمت کار می کردند.
در میان افراد برکنار شده عزیزالله کرزی سفیر پیشین افغانستان در روسیه و کاکای حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور نیز شامل است.

عزیزالله کرزی که حدود نود سال سن دارد پیش از این در عربستان سعودی به حیث سفیر کار کرده او مدتی نیز مشاور شورای امنیت ملی افغانستان بوده است.
او متهم است که پول های سفارت در روسیه را حیف و میل کرده اما دولت افغانستان تا هنوز در این مورد واکنشی نشان نداده است.

پیش از این شماری از دیپلمات ها و شهروندان افغانستان در روسیه بارها از نحوه مدیریت عزیزالله کرزی اعتراض کرده بودند اما حامد کرزی رییس جمهوری پیشین به این اعتراض ها هیچگاهی رسیدگی نکرد.
در همین حال یک منبع در معاونت اول ریاست جمهوری لیست از سفیران برکنار شده را در اختیار خبرگزاری بخدی قرار داده است.

عزیز الله کرزی سفیر افغانستان در روسیه، محمد قاسم فضلی سفیر افغانستان در یونسکو، ضیاوالدین مجددی، سفیر در چک، ننگیالی طرزی، سفیر در سویس، ضیاوالدین نظام، سفیر افغانستان در ایتالیا و اسدالله عمر، سفیر در فرانسه شامل این لیست هستند.
همچنان رییس جمهوری، شام لآل پتهی جا، سفیر افغانستان در کانادا، محمد داوود یار، سفیر در بریتانیا، سید احمد عمرخیل و غلام سخی غیرت سفیران در عربستان و اندونیزیا را نیز به کابل فراخوانده و انها را از وظیفه برکنار کرده است.
منبع که با خبرگزاری بخدی صحبت می کرد گفت که این افراد به دلیل کهلت سن دیگر نمی توانند در سمت های دولتی وظیفه انجام دهند.
به گفته او، دست کم بیست سفیر و جنرال قونسل دیگر نیز در اینده نزدیک از وظیفه برکنار خواهند شد اما منبع در مورد هویت آنها چیزی نگفت.
منبع می گوید که رییس جمهوری در تصمیم خود مبنی بر گماشتن افراد جوان و تحصیل کرده در وزارت خارجه و سمت های دیپلماتیک کشور متعهد است.
برکناری فرماندهان پولیس
در فرمان تازه رییس جمهوری، اسامی دست کم 16 فرمانده حوزه های پولیس شهر کابل و قوماندانی های چندین ولسوالی کابل نیز موجود است که از وظیفه برکنار شده اند.
منبع می گوید که هدف از برکناری این افراد و تعیین فرماندهان جدید تامین امنیت بهتر شهر کابل است.
گفته می شود فرماندهان که تازه به آمریت حوزه ها و فرماندهی ولسوالی ها تعیین شده پس از بررسی سوابق کاری و تجربه کاری شان به این سمت ها معرفی شده اند.
کابل در یک سال گذشته شاهد حملات گسترده طالبان و دیگر گروه های شورشی بود اما وضعیت امنیتی در چند ماه اخیر بهبودی چمشگیری یافته است

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:18 pm 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
طرف نود سالش بوده هنوز داشته كار ميكرده واقعا عجب پارتي بازيي بوده

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: پنج شنبه 14 اسفند 1393, 9:52 am 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
اعتصاب کاری سراسری در هرات در اعتراض به افزایش قیمت برق

تصوير

مردم ولایت هرات در غرب افغانستان در اعتراض به افزایش قیمت برق و آنچه که آنان بی توجهی دولت در این زمینه خوانده، دست به اعتصاب کاری زدند.
بر اساس گزارش‌ها در نخستین روز اعتصاب که امروز آغاز شده، تمامی دوکان‌ها، مراکز تجاری، بانک‌ها،‌ رستورانت‌ها و مراکز بزرگ خرید و فروش تعطیل شده و پیشه‌وران در اصناف مختلف از رفتن به محل کار خودداری کردند.
گفته شده که در حال حاضر به جز نانوایی و دواخانه‌ها، تمامی مراکز در اعتراض به افزایش قیمت برق بسته هستند.
برگزار کنندگان این اعتصاب سراسری اعلام کرده‌اند این اقدام آنان برای سه روز ادامه خواهد داشت و در صورت عدم توجه دولت، اعتصاب‌شان ادامه پیدا خواهد کرد.
آنان در اعلامیه‌ای گفته‌اند که دولت مرکزی، ولایت هرات را به لابراتوار سیاست‌های نارسا تبدیل کرده و نسبت به این ولایت تبعیض آشکار قائل شده است.
خبرنگاران در ولایت هرات می‌گویند که با آغاز این اعتصاب کاری، شهر هرات تقریبا تعطیل شده است.

اعتراضات زمانی آغاز شد که اداره برق هرات قیمت برق را از سه و نیم افغانی به پنج و نیم افغانی افزایش داد،
خبرگزاری بخدی

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: يکشنبه 10 خرداد 1394, 8:10 pm 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
پشت پرده سفرهای طالبان؛ از تغییر استراتژی تا سهم‌خواهی


طالبان که پیش‌تر به عنوان یک گروه تروریستی قلمداد می‌شد اینک تغییراتی را در استراتژی خود اعمال کرده و خواهان القاء سیاست ضداستکباری، بازگشت به صحنه سیاسی و در دست گرفتن قدرت است.

به گزارش خبرگزاری فارس، «عاشق حسین طوری» کارشناس مسائل افغانستان و مدیر رادیو پشتو، طی یادداشتی با اشاره به سفر اخیر هیات سیاسی طالبان به ایران، به تشریح استراتژی جدید این گروه پرداخته است.

در این یادداشت آمده است: طالبان که پیش‌تر به عنوان یک گروه تروریستی قلمداد می‌شد، اینک تغییراتی را در استراتژی خود اعمال کرده بدین معنی که اکنون این گروه برنامه‌های نظامی و سیاسی خود را در سطح منطقه و عرصه بین‌الملل قطع و آن را محدود به افغانستان کرده است. آن‌ها اعلام می‌کنند که اکنون تنها در افغانستان و برای آزادی می جنگند. این در حالی است که پیش از این طالبان نهضت خود را منطقه ای و برنامه های خود را در راستای منطقه تعریف می کرد.

قدرت‌نمایی در مقابل داعش؛ علت افزایش حملات طالبان

به نظر می‌رسد یکی از علت‌های تلاش آمریکا و متحدانش در منطقه به منظور ایجاد داعش در افغانستان و پاکستان، جذب نیروهای تندرو از میان صفوف طالبان بوده که خواهان مذاکره با حکومت افغانستان نیستند.

آن‌ها سعی می کنند اقداماتی تحت عنوان داعش در افغانستان انجام دهند که این اقدامات در حقیقت توسط افراد تندرو طالبان بوده که اینک جذب این گروه تروریستی شده اند. از این رو یکی از علل شدت بخشیدن حملات طالبان علیه دولت افغانستان را می توان زورآزمایی و قدرت نمایی این گروه در مقابل داعش دانست که با اینگونه اقدامات اعلام می کند هنوز طالبان در افغانستان دارای قدرت است، گرچه حملات طالبان دلایل دیگری نیز دارد.

طالبان خواهان بازگشت به صحنه سیاسی

در حال حاضر اکثر نیروهای خارجی افغانستان را ترک کرده و مابقی نیز در پایگاه‌های خود حضور دارند. در واقع ماموریت جنگی آن‌ها پایان یافته و امور امنیتی کشور را کاملا به نیروهای افغانستان سپرده‌اند. بنابراین اقدامات طالبان حاکی از نوعی زورآزمایی در مقابل نیروهای امنیتی افغانستان نیز تلقی می شود.

با این اقدام آنها تا حدودی دولت را به منظور احیای نظام خود، تحت فشار قرار می دهند. طالبان امروز خواهان بازگشت به صحنه سیاسی و در دست گیری دولت است. در حال حاضر نیز در اکثر ولایت‌ها _ حدود 20 ولایت _ حملات شدیدی را علیه نیروهای دولتی انجام داده اند. حتی بسیاری از مناطق را از نیروهای دولتی پس گرفته اند.

دو دیدگاه در مورد اقدامات طالبان مطرح است: نخست آنکه برخی بر این عقیده‌اند که طالبان خواهان به دست گیری کامل نظام است. دوم آنکه عده ای دیگر بر این عقیده اند که طالبان با تحت فشار قرار دادن دولت، چنانچه توانستند در پروسه مذاکرات پیشرفت کنند، می خواهند امتیازهای بیشتری را از آن خود کنند.

طالبان خواهان برقراری روابط

باید به این نکته توجه کرد که طالبان حدود 14 سال با آمریکا جنگیده و توانسته نیروهای نظامی این کشور را به زانو درآورد. از سویی دیگر این گروه خواهان ابراز وجود در صحنه سیاسی کشور هستند. سفرهای متعدد آنها به کشورهای مختلف از جمله چین، ترکیه، کشورهای اروپایی و از جمله ایران و حتی مذاکراتی که در قطر و ابوظبی بعضا با اروپایی ها و آمریکایی ها انجام داده اند، گویای این مساله است.

آنها اعلام کرده اند که خواهان برقراری روابط با همسایگان خود از جمله جمهوری اسلامی ایران هستند. طی سفری هم که به ایران داشتند، خواهان این بودند که تصویر 5 سال حکومت خود را که سراسر افراط و خشونت بود، حذف کرده و به مقامات ایران بقبولانند که دیگر طالبان 5 سال پیش نیستند. در واقع دیگر به دنبال افراط نبوده و در کنار ایران برادرانه زندگی خواهند کرد.

طالبان خواهان القاء سیاست ضد استکباری

آن‌ها حتی در بیانیه‌ای صدور حکم اعدام برای «محمد مرسی» را محکوم کردند و در بیانیه خود از جهان اسلام خواستند در مقابل این حکم و دیکتاتوری مصر بایستند. آنها حتی به نوعی سکوت کشورهای غربی و آمریکا را محکوم کردند. طالبان سعی کرده به کشورهای همسایه به خصوص ایران بفهماند آنها نیز همانند ایران ضد استکبار بوده و خواهان ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار آمریکا در منطقه هستند.

آنها سیاست‌های جمهوری اسلامی را تایید می‌کنند و بارها این موضوع را گوشزد کرده‌اند که در زمان وقوع اتفاق برای دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف، بی خبر بوده و این اقدام با هدف عدم قوت گرفتن طالبان صورت گرفته بود. زیرا آمریکا، نمی‌تواند ایران و طالبان را در کنار هم ببیند و آن را خطری برای خود می‌داند.

چالش جدید طالبان در مواجه با حامیان

البته انتظار می‌رود تغییراتی که طالبان به صورت شفاهی از آن صحبت می کند، در عمل و در سیاست‌های عملی و هچنین بدنه خود نیز اعلام کند. این را باید گفت اکنون طالبان با کشورهایی که زمانی او را حمایت و حتی به وجود آورده بودند، با چالش مواجه شده است. اعتراض آنها به حکم مرسی گویای این مساله است.

حکمی که به طور حتم با فشار عربستان صادر شده است. عربستانی که پیش از این با کمک 6 میلیارد دلاری خود به سیسی کمک کرد تا حکومت قانونی مرسی سرنگون شود.

طالبان خواهان ابراز وجود در عرصه سیاسی است

در حال حاضر اصلاحاتی در درون طالبان به وجود آمده و طالبان خود را از گروه های تروریستی مانند القاعده و حتی طالبان پاکستان مجزا می کند. آنها اکنون با داعش دچار مشکلات جدی شده اند. این مسایل بیانگر این است که طالبان در صحنه سیاسی خواهان ابراز وجود است.

منبع: دیپلماسی ایرانی

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: پنج شنبه 11 تیر 1394, 3:31 pm 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
لغو حکم اعدام چهار نفر از قاتلان "فرخنده"

دادگاه استیناف حکم اعدام را که برای چهار تن از متهمان قتل فرخنده از سوی دادگاه ابتدایی صادر شده بود؛ لغو اعلام کرد.
این دادگاه افراد مذکور را به بیست سال زندان محکوم کرد.

به گزارش شفقنا افغانستان به نقل از جمهور،منبعی که نخواست نامی از وی گرفته شود؛ به رسانه ها گفته است که دادگاه استیناف روز چهارشنبه در یک نشست سری این فیصله را صادر کرده است.
در همین حال؛ این منبع می افزاید که دادگاه استیناف از میان هشت تن دیگر که از سوی دادگاه نُخستین هر یک به شانزده سال زندان محکوم شده بودند؛ یک تن را بنام عمران که متولی زیارت شاه دو شمشیره است برائت داده است.
گفتنی است که محکمه ابتدایی کابل از میان ۴۹ متهم رویداد قتل فرخنده چهار تن را به اعدام، هشت تن را به شانزده شانزده سال زندان و یازده مامور پولیس را به یک ـ یک سال زندان محکوم کرده بود.

تصوير

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
پستارسال شده در: يکشنبه 1 شهریور 1394, 10:11 am 

تیم مدیریت

نماد کاربر
offline


تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 آبان 1390, 11:20 am

پست ها : 2277

تشکر کرده: 1938 بار
تشکر شده: 2004 بار
شنبه ها در افغانستان تعطیل رسمی شد
شورای وزیران دولت افغانستان در جلسه ای به ریاست «محمد اشرف غنی» رییس جمهوری این کشور طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن روزهای جمعه و شنبه هر هفته تعطیل خواهد بود.
خبرگزاری ایرنا: شورای وزیران دولت افغانستان در جلسه ای به ریاست «محمد اشرف غنی» رییس جمهوری این کشور طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن روزهای جمعه و شنبه هر هفته تعطیل خواهد بود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان گزارش داد که تعطیلی روزهای جمعه و شنبه هر هفته به عنوان تعطیلات رسمی این کشور در جلسه روز پنجشنبه کابینه به تصویب رسیده است.

در گزارش دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان به زمان اجرای این مصوبه اشاره نشده است.

بر اساس این گزارش، پیشنهاد این طرح را وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین برای سهولت تعامل با برخی کشورها از قبیل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، مراکش، مصر و بنگلادش و با توجه به صرفه جویی در هزینه های دولتی و جلوگیری از آلودگی هوا ارایه کرد.

در حال حاضر بر اساس قانون کار افغانستان، تنها روز جمعه به عنوان تعطیل رسمی هفتگی محسوب می شود و ساعات کاری ادارات ۴۰ ساعت در هفته است.

در سال ۱۳۸۸ شورای وزیران این کشور طرح تعطیلی روزهای جمعه و شنبه را به مجلس نمایندگان تقدیم کرد، اما نمایندگان مجلس آن را دارای ملاحظات شرعی دانستند و تصویب نکردند.

دو سال پیش دولت افغانستان اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع یک نوع بیماری و آلودگی هوای شهر کابل، اداره های دولتی و دانشگاه ها، روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل خواهند بود.

مدت اجرای این دستورالعمل یک ساله بود، اما پس از گذشت 2 سال هنوز ادارات و دانشگاه های دولتی در این دو روز تعطیل اند.

_________________
بوسه ی باد خزونی ، با هزار نامهربونی ، زیر گوش برگ تنها ، میگه طعمه خزونی ...


تصوير


بالا
 مشخصات  
 
 
 
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 386 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

اطلاعات

تعداد صفحات: صفحه 39 از 39

    

تعداد پست ها:  386 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان مدير انجمن: شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

کپی رایت

 
yukari

Powered by : phpBB | Style by: Meis@M & GOD send
Persian Translation : www.phpBB.Maghsad.com | New Zeland Shuttle